NASHITA MOZGÁSMŰHELY

Hastáncoktatás, táncterápia, tematikus workshopok, Szabad-Mozgás-Tánc

“Aki tanít/fellép, az nem engedheti meg magának, hogy ne képezze magát. Ez nem ismertség és nem szimpátia alapon megy, ez szakmai követelmény mindenkivel szemben, aki a nyilvánosságot vállalja, akár tanítás közben, akár színpadon.” Aziza

A tánctanítás számomra nem a táncos mozdulatok "leutánzásából" áll egy tükör előtt... Akik a fittnesstermek hangos és tömeges óráihoz szoktak, azoknak csalódást kell okozzak, mert előbb meg kell tanulnunk a mozdulatokat. Időt kell adni a testnek, hogy a hastáncra jellemző mozgásforma kialakuljon. A mozgás hatékonysága nem az átizzadt ruhán mérhető.

Mivel a hastánc mozdulatai nagyrészt a derék- és csípőtáji izmokra épülnek, - köztük a mélyizmokra is,-  az első hetekben izomláz helyett kellemes fáradtságot lehet érezni (egyéni edzettségtől függően). Egy idő után a test is változik - a derék és csípő vonala izmosabb, erősebb lesz, a hasizom és a lábak edzettebbek, a fenék formásabb, az ízületek rugalmasabbak lesznek. A testtartás, járás nőiesebbé válik.

 

A hastánc tanításában fontosnak tartom, hogy a kezdettől fogva helyes alaptartásban, ízületi pozíciókban kezdjünk gyakorolni. A  pozitív "mellékhatások" ezt igazolják vissza: elmúlt a hát-, derék-, fejfájás, javult az általános közérzet.

A hastáncot az alapmozdulatok és helyes tartás megtanulásával kezdjük. Az izoláció és a pontos technika először nem egyszerű, de nem lehetetlen elsajátítani. A gyakorlás/ismétlés mindig szükséges. Ehhez rövid videókat készítek (vagy készíthető óra végén, ha igény van rá) az otthoni gyakorláshoz. Haladó csoportoknál a tanult koreográfiákat is mindig videóra rögzítjük. A haladási tempó mindenkinél egyéni, de mindig a csoport képességeihez igazítom a tananyag mennyiségét, a gyakorlás és haladás ütemét.

 

  • A csoportok létszáma maximálisan 4-5 fő, így tudom biztosítani, hogy mindenkire tudjak figyelni.

  • Minden hozzám járó hölgy személyre szabott, egyéni segítséget kap: megbeszéljük, hogy mit vár önmagától, és ebben hogyan tudok neki segíteni (betegségek, testi problémák esetén sem ellenjavallt a tánc, de tudnom kell róla).
  • Korhatár és kötöttségek nélkül mindenki egyéni utat jár be. Vannak, akik gyorsan tanulnak, és vannak olyanok is, akiknek több időt vesz igénybe a tanulási folyamat.
  • Az órák nem koreográfia-központúak!  A mozgássorok bemagolása nem tánctudás, csak jó memória kérdése. Arra ösztönzöm a résztvevőket, hogy már egy minimális mozgásanyaggal is próbáljanak improvizálni. Az órákon olyan táncmozdulatokat és technikákat sajátítunk el, amelyek a hastánc autentikus vonalát képezik.
  • A mozdulatok egy részét nem tükör előtt tanuljuk, habár tükrös a terem :) Úgy vélem, míg egy mozdulat nincs meg "fejben", addig a tükör csak akadály. Érezned kell belül, hogy mit csinálsz.

Az órák tehát komplexek:

  • törekszem a testtudat fejlesztésére,
  • a tánctréning gyakorlatokkal az állóképesség javítására,
  • a különböző eszközök (bot, fátyol, ujjcin, babzsák, karika) használatával a kreativitás kibontakoztatására és az élmény teljes átélésére.
  • A  mozdulatok technikai hátterén túl a zeneelemzés-ritmika ugyanúgy fontos, hiszen a zene folyamatosan jelen van, míg táncolunk.

 A Táncterápiás foglalkozások menetéről a Táncterápia menüpontban olvashatsz.

img_20211025_2358531.jpg

 

 

300168_189377881141604_100002081790315_425024_488135441_n.jpg



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 28
Tegnapi: 38
Heti: 113
Havi: 526
Össz.: 245 288

Látogatottság növelés
Oldal: Így tanítok
NASHITA MOZGÁSMŰHELY - © 2008 - 2024 - nashita.hupont.hu

A HuPont.hu az ingyen weblap készítés központja, és talán a legjobb. Ingyen weblap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »