“Aki tanít/fellép, az nem engedheti meg magának, hogy ne képezze magát. Ez nem ismertség és nem szimpátia alapon megy, ez szakmai követelmény mindenkivel szemben, aki a nyilvánosságot vállalja, akár tanítás közben, akár színpadon.” Aziza
A tánctanítás számomra nem a táncos mozdulatok "leutánzásából" áll egy tükör előtt... Akik a fittnesstermek hangos és tömeges óráihoz szoktak, azoknak csalódást kell okozzak, mert előbb meg kell tanulnunk a mozdulatokat. Időt kell adni a testnek, hogy a hastáncra jellemző mozgásforma kialakuljon. A mozgás hatékonysága nem az átizzadt ruhán mérhető.
Mivel a hastánc mozdulatai nagyrészt a derék- és csípőtáji izmokra épülnek, - köztük a mélyizmokra is,- az első hetekben izomláz helyett kellemes fáradtságot lehet érezni (egyéni edzettségtől függően). Egy idő után a test is változik - a derék és csípő vonala izmosabb, erősebb lesz, a hasizom és a lábak edzettebbek, a fenék formásabb, az ízületek rugalmasabbak lesznek. A testtartás, járás nőiesebbé válik.
A hastánc tanításában fontosnak tartom, hogy a kezdettől fogva helyes alaptartásban, ízületi pozíciókban kezdjünk gyakorolni. A pozitív "mellékhatások" ezt igazolják vissza: elmúlt a hát-, derék-, fejfájás, javult az általános közérzet.
A hastáncot az alapmozdulatok és helyes tartás megtanulásával kezdjük. Az izoláció és a pontos technika először nem egyszerű, de nem lehetetlen elsajátítani. A gyakorlás/ismétlés mindig szükséges. Ehhez rövid videókat készítek (vagy készíthető óra végén, ha igény van rá) az otthoni gyakorláshoz. Haladó csoportoknál a tanult koreográfiákat is mindig videóra rögzítjük. A haladási tempó mindenkinél egyéni, de mindig a csoport képességeihez igazítom a tananyag mennyiségét, a gyakorlás és haladás ütemét.
Az órák tehát komplexek:
A Táncterápiás foglalkozások menetéről a Táncterápia menüpontban olvashatsz.