NASHITA MOZGÁSMŰHELY

Hastáncoktatás, táncterápia, tematikus workshopok, Szabad-Mozgás-Tánc

SZINTEK, CSOPORTOK, EGYÉNI ÓRA

 

A KÉPZÉSRŐL

Ha nem voltál még hastáncórán, és korábban sem vettél részt rendszeresen valamilyen mozgásórán, akkor nem javaslom, hogy DVD-ről vagy Youtube-ról sajátítsd el a kezdő alapokat, megspórolva ezzel a táncórára járást és a költségeket.

Kezdő szinten mindenképpen a jelenléti órákat válaszd, az online óráknak semmi értelme. (Az összes mozgásos online óráról ezt gondolom.)

Mindenképpen keress fel egy szakképzett mozgásoktatót, aki figyel rád, és kijavítja gyakorlás közben a testtartásod, és azokat a dolgokat, amelyekről nem is gondolnád, hogy fontosak lehetnek.

CSOPORTLÉTSZÁM

Az alacsony csoportlétszám engedi, hogy a résztvevőkre oda tudjak figyelni, és sérülésmentesen táncolhassanak. A mozdulatokat (kombinációkat) elmagyarázom, középpontban nem az utánzás, hanem a tudatos testképzés áll.

Aki 40 ember mögött elbújva szeret(ne) táncolni, nehogy észrevegyék, s letudva ezzel a mozgásra szánt időt, annak ez a forma nem javasolható... (Személyes tapasztalataim szerint akik a dinamikusabb aerobic/zumba órákhoz szoktak, azoknak kevés a türelmük az alapozásnál, ezért pár héten belül abba is hagyják a tanulást.)

TESTI ADOTTSÁGOK ÉS EGÉSZSÉG

Szakképzett mozgásoktató és pedagógus vagyok. A szakmai kompetencia számomra nem egyenlő azzal, hogy "érezd jól magad, mosolyogj és bulizzunk együtt". Felelősséget vállalok az óráimon résztvevők jó hangulatáért és egészséges felfrissüléséért.

Az alkati adottságok és az életkor nem számít. Viszont kérlek, hogy amennyiben bármilyen testi problémád van (betegségek, elváltozások), azt mindenképpen jelezd felém, mikor először eljössz hozzám. Elvileg nincs akadálya a mozgásnak, de tudnom kell róla.  

SZINTEK ÉS BESOROLÁS

Az egyes szintek (kezdő, középhaladó, haladó) megjelölése azt jelenti, hogy ki mennyire sajátította el a hastánc alapmozdulatait, azok mennyire vannak készségszinten és hogyan épültek be a gyakorlás során. Az egyes szintekre való lépés nem kötött vizsgához, mindig az oktató dönti el, hogy melyik csoportba sorolja be a táncost az aktuális képességei szerint. A tánccal töltött évek száma nem mindig mérvadó, hiszen befolyásolja, ki milyen rendszeresen jár és/vagy gyakorol, és mennyire fogékony az új ismeretekre.

KEZDŐ szintű az a táncos, aki az alapmozdulatokat és a könnyebb kombinációkat tanulja. Ha korábban más táncműfajban már eredményeket értél el, esetleg gyakorlott táncos vagy, attól még kezdő szintű vagy a hastáncban, mert az izolációs technikákat még nem sajátítottad el, ami ennek a taáncnak az alapja. Előnye legfeljebb annyi, hogy jobb az állóképességed (nem fáradsz ki órán olyan gyorsan) és a kombinációkat, alaplépéseket gyorsabban megtanulod, így akár rövidebb idő alatt eljuthatsz a középhaladó szintre.

KÖZÉPHALADÓ szintű az a táncos, aki az alapozó szakaszban elsajátította az alapmozdulatokat és néhány könnyebb kombinációt. Ismer néhány orientális stílust és eszközös táncot, és egy-két rövidebb koreográfiát már képes megtanulni. Ezen a szinten a mozdulatok még finomításra szorulnak. A középhaladó órákon nagyon sok a gyakorlás, a tanult mozdulatok újabb kombinációkban történő gyakorlása, csiszolása. Ezen a szinten szóba jöhet a versenyzés kipróbálása is (amatőr kategóriában). Ide csatlakozhatnak azok is, akik más hastáncoktatónál tanulták meg az alapokat.

HALADÓ szintű az a táncos, aki többféle stílusban, eszközzel, többféle kombinációt is képes önállóan is eltáncolni. Koreográfiákat tud és képes elsajátítani, esetleg versenyeken is indul (ez nem feltétel). Aki korábban vagy egyidejűleg más táncműfajban is jártas, NEM sorolható haladó szintű csoportba, hiszen az alapmozdulatokat nem ismeri (lásd bővebben a kezdő szintnél).

Ha a csoportbesorolással kapcsolatban kérdésed van, keress bátran!

Kiknek előnyösebb az egyéni óra?

  • akiknek az időbeosztása, munkarendje változó, emiatt nem tudnak kötött órarendi órákra járni
  • akik intenzív munkatempóban, gyorsabban szeretnének haladni
  • akik személyre szabott mozgásprogramra vágynak
  • akik szeretnék, hogy a tanár csak velük foglalkozzon
  • akik inkább egyéni foglalkozásokra szeretnek járni, mert nem szeretnének közösségben megnyilvánulni, fejlődésük egyéni útját egyedül járják
  • akik fellépésre, versenyre készülnek, és szükségük van egy tanár tanácsára, segítségére
  • akiket nemcsak a tánc érdekel, hanem az elméleti rész (kulturális, tánctörténeti, művészeti területek)

 

Előnye a személyre szabott fejlődési út. Tapasztalataim alapján az egyéni órák nagyon hatékonyak. Egyre többen választják ezt a képzési formát.

Ha idődbe nem fér bele a kötött órarendi óra, de szeretnél hastáncot tanulni, akkor válaszd ezt az óratípust!

 

img_20211025_2358061.jpg

 

 

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 14
Heti: 131
Havi: 765
Össz.: 240 618

Látogatottság növelés
Oldal: A képzésről
NASHITA MOZGÁSMŰHELY - © 2008 - 2024 - nashita.hupont.hu

A HuPont.hu az ingyen weblap készítés központja, és talán a legjobb. Ingyen weblap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »